Srí Lanka: Putování Cejlonem - Za vůní čaje


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba ze zájezdu na Srí Lanku, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi hodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval s průvodním slovem.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsme absolvovali s mou ženou Hankou a dětmi Janou (17) a Jirkou (14) s cestovní kanceláří FIRO Tour. Měli jsme pobyt s polopenzí, která nám stačila na celý den, jen děti obědvaly tatranky dovezené z domu. Fast foody se totiž na Srí Lance nevedou. Odhad doporučeného kapesného - my jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné, na balenou vodu na a hlavně na fakultativní výlety (což byla v praxi jen projížďka na slonech) a poplatky za focení nebo kameru, to vše se v pohodě vešlo do asi 20.000 rupií / $200 / 4.000 Kč (pro všechny dohromady). Při nákupech jsme smlouvali, obvykle na třetinu až čtvrtinu ceny. Ze suvenýrů se kupovaly nejvíce sošky slonů, nádherné dřevěné masky, píšťaly na kobry, samozřejmě čaje a koření.


Je zapotřebí elektrická redukce, případně se musí nacvičit grif na otevření zdířek v zásuvce zasunutím nějakého kolíčku (například sirky) do horní dírky zásuvky - pak lze použít naše dvoukolíkové zástrčky

Jedna z cest, jak se na Srí Lanku pohodlně dostat: CK GO2 - dovolená na Srí Lance.