Peru - Návštěva v říši InkůNásledující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba z poznávacího zájezdu "Návštěva v říši Inků" po Peru, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi dvouhodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval s průvodním slovem a peruánskou lidovou hudbou z původních asi 4 hodin natočených kamerou v Peru.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd po Peru jsem absolvoval (se svou ženou Hankou) s cestovní kanceláří FIRO Tour. V ceně jsme měli vstupy, přepravu, ubytování v hotelech *** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), snídaně, tři obědy a jednu večeři, ostatní jídlo jsme nakupovali na místě. Doporučené kapesné bylo $250 na osobu - my jsme nakonec utratili $300 pro dva lidi celkem, a to jsme rozhodně nešetřili ani nehladověli. Kromě jídla jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné, na letištní taxy podle propozic CK a na balenou vodu (asi 25 - 40 Kč za 1,5 l). Při nákupech na tržištích lze smlouvat, ale ceny jsou tak nízké a lidé tak chudí, že jsme obvykle nakupovali za první cenu. Ze suvenýrů se kupovaly nejvíce svetry, šály a rukavice z lamy-alpaky (svetr za 200 Kč), kamenné sošky (lamy, pumy), flétničky a okaríny, přívěsky na krk a náramky (po 10 Kč), kokové čaje a listy, keramika a další tradiční peruánské výrobky.