Malajsie 2011


Následující stránky jsou cestopisem z poznávacího zájezdu "Malajsie (Borneo - Sabah, Sarawak)" (z malajské části Bornea).

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsme absolvovali (s mou ženou Hankou) s cestovní kanceláří ESO Travel. V ceně jsme měli letenky, přepravu (včetně místní dopravy), hotely *** až ***** (kromě lodge u Lovců lebek) se snídaněmi a vstupy, další stravu jsme si platili sami. Fakultativně jsme téměř nic navíc neměli možnost, strava a voda do USD20 na osobu a den (ale dá se pořídit i výrazně levněji) - my jsme ještě další peníze utratili za suvenýry. Při nákupech jsme moc nesmlouvali, protože jsme nakupovali v obchodech s pevnými cenami, klasické smlouvací trhy jsme ani nepotkali. Ze suvenýrů se kupovaly nejvíce tradiční masky a rýžové doma pečené sušenky (vynikající). Elektrické zásuvky jsou čínského typu, ani dvojkolíkové šňůry bez příslušné redukce nepasují, napětí 220V jako u nás. Spropitné se prakticky nikde nedává! Kurz cca 1 malajský rimgit = 5,50 Kč.


¨