Keňa, Tanzanie a Zanzibar


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba ze zájezdu do Keni a Tanzanie (se Zanzibarem), které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi hodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval s průvodním slovem.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsme absolvovali s mou ženou Hankou s cestovní kanceláří CK ESO (ale organizaci zájezdu zajišťovala CK Livingstone). Měli jsme plnou penzi (na Zanzibaru All inclusive). Odhad doporučeného kapesného - my jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné (hlavně téměř povinné spropitné pro řidiče při safari je celkme vysoké - asi 5 USD na osobu a den), na balenou vodu. A samozřejmě víza a poplatky. Na místní měnu jsme měnili asi 100USD na osobu v Keni i Tanzanii, ale často lze platit dolary nebo eury. Elektrické spotřebiče fungují bez problémů, samozřejmě je nutná redukce anglického typu, lze ji ale obvykle vypůjčit na recepci proti záloze.


Rozhodně jsou nutná obvyklá očkování (poradit se s lékařem na oddělení cestovní medicíny nebo hygienické stanici) a antimalarika!

Na konci každé následující kapitoly je video z popisovaných míst.