Jordánsko a Izrael


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba ze zájezdu do Jordánska a Izraele, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi hodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval s průvodním slovem.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsme absolvovali s mou ženou Hankou s cestovní kanceláří EXIM Tours. Měli jsme polopenzi, která nám stačila na celý den. Odhad doporučeného kapesného - my jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné, na balenou vodu. Na místní jordánskou ani izraelskou měnu jsme neměnili, platili jsme všude dolary nebo eury. Elektrické spotřebiče fungují bez problémů, samozřejmě občas je nutná redukce na užší kolíky - pro kameru a nabíječku není redukce třeba, už jsou vyrobeny s tenčími kolíky.


Na konci každé následující kapitoly je desetiminutové video z popisovaných míst.