Indonésie 2009 - Země smaragdových ostrovů


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba z poznávacího zájezdu "Země smaragdových ostrovů" po Indonésii, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi hodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval z původních několika hodin natočených kamerou v Indonésii.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word. Pěkný a podrobný cestopis zpracovala na svém blogu i naše průvodkyně žijící v Indonésii, Katka Kulhánková.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsme absolvovali (s mou ženou Hankou) s cestovní kanceláří China Tours. V ceně jsme měli letenky, přepravu a hotely ** se snídaněmi, vstupy a stravu jsme si platili sami. Na vstupy se vyplatí počítat cca s USD100 na osobu, strava a voda do USD15 na osobu a den (ale dá se pořídit i levněji) - my jsme ještě další peníze utratili za suvenýry, které jsou také velmi levné. Při nákupech na trzích se smlouvá až na třetinu původní ceny! Ze suvenýrů se kupovaly nejvíce masky a tradiční loutky, sarongy, vynikající káva (včetně cibetkové), trička, různé přívěšky a podobně. Elektrické zásuvky nejsou problém, dvojkolíkové šňůry pasují všude, napětí 220V jako u nás. Spropitné se prakticky nikde nedává! Kurz cca 1000 rupií = 2 Kč, takže člověk si připadá, jako milionář.


Jedna z cest, jak se pohodlně dostat na indonéské Bali: CK GO2 - dovolená na Bali.

¨