Egypt 1999, 2004, 2008

Následující stránky jsou upravenými podklady pro tvorbu papírových fotoalb z poznávacích zájezdů "Okruh Egyptem s plavbou po Nilu" z roku 1999, "Okruh Bastet" z roku 2004 a "Okruh Tutmose" (s prodlouženpu plavbou po Nilu - jen obrázky), které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako mají má fotoalba, která jsou navíc doplněna videoreportážemi.

Cestopisy z roku 1999 i 2004 jsou k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word, okruh z roku 2008 má jen fotky, cestopis by jen opakoval předešlé dva.

Cestopisy 1999 a 2004 jsou k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezdy po Egyptě jsem absolvoval (první se svou ženou Hankou, druhý a třetí navíc i s oběma dětmi Janou a Jirkou) s cestovní kanceláří EXIM Tour a FIRO Tour. V ceně jsme měli vstupy, přepravu, ubytování v hotelech *** až **** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) a po většinu zájezdu plnou penzi, případně All inclusive .

Za peníze – egyptské libry – jsme proto kupovali jen balenou vodu a suvenýry: sošky a figurky z černé žuly i alabastrové, papirusové obrázky, bavlněná trička s egyptskými motivy, galábiu (místní dlouhou košili) a k ní i stylovou čelenku se šátkem na temeno hlavy apod.