Egypt - Hurgháda

Protože transfer do Káhiry byl plánován do večerního konvoje, měli jsme dopoledne volno ke koupání, nákupům a podobně. Nákupy zde nejsou příliš výhodné, protože ceny zde kazí rekreující se ruští mafiáni, kteří nesmlouvají. Proto jsme volna využili i k tomu, že jsme si individuálně najali loďku se skleněným dnem na dvouhodinovou plavbu nad korálové útesy Rudého moře (přidali se k nám dva holandští studenti).

Viděli jsme v nádherně tyrksovém moři krásné barevné korály různých tvarů a mnoho pestrobarevných ryb - největší hejno tvořiy žluto-černě pruhované rybičky asi 15cm dlouhé. Bohužel nám nedostatek času a plavky zabalené v kufru nedovolily vyzkoušet šnorchlování, které prý je zde jedno z nejhezčích na světě.

Poslední přejezd pouští do Káhiry byl prakticky noční, k vidění toho tedy moc nebylo. Před odletem jsme ještě stihli večeři v hotelu Cairotel (oproti katalogovému programu jsme absolvovali navíc jednu noc v hotelu a nejméně 4 nebo 5 jídel) a přesunuli jsme se na letiště k odletu.

Letušky asi tuto trasu nelétají příliš často, protože měly málo sucharů, které se nabízejí při nevolnostech místo večeře. Naopak všechny čtyři záchody byly optimálně využity po celou dobu letu.

Celý zájezd byl samozřejmě naprosto nezapomenutelný, když si člověk trochu zvykne na arabskou mentalitu (úplně si zvyknout je asi nemožné), odváží si zážitky na celý život, vždyť jsme viděli památky z úplného počátky moderní civilizace, navíc posazené do velmi exotického prostředí arabského Orientu.

Po přistání v Praze sněžilo.