Čína 2009 - Perly Říše středu


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba z poznávacího zájezdu "Perly Říše středu" po Číně, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi hodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval z původních asi 4 hodin natočených kamerou v Číně.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsem absolvovali (s mou ženou Hankou a velkými dětmi Janou a Jirkou) s cestovní kanceláří ESO Tours. Vše jsme měli v ceně, proto nepřipojuji žádný odhad doporučeného kapesného - my jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné, na balenou vodu a na fakultativní akce. Při nákupech na trzích se smlouvá až na třetinu původní ceny! Ze suvenýrů se kupovalo nejvíc hedvábí (šátky, šály, kravaty), porcelán (vázy, čajové soupravy), sošky (draci, Budhové), jídelní tyčinky (dřevěné, umělohmotné, porcelánové), hračky (plyšové pandy s různými funkcemi), čaje a další tradiční čínské výrobky. Elektrické zásuvky nejsou problém, dvojkolíkové šňůry pasují všude, napětí 220V jako u nás.


¨