To nejlepší z Číny


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba z poznávacího zájezdu "To nejlepší z Číny" po Číně a Hong Kongu, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi dvouhodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval s průvodním slovem a hudbou čínského orchestru z původních asi 4 hodin natočených kamerou v Číně.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd po stopách návštěvy Billa Clintona z roku 1999 jsem absolvoval (se svou ženou Hankou) s cestovní kanceláří Fischer. Vše jsme měli v ceně, proto nepřipojuji žádný odhad doporučeného kapesného - my jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné, na letištní taxy podle propozic CK a na balenou vodu. Při nákupech na trzích se smlouvá až na třetinu původní ceny! Ze suvenýrů se kupovalo nejvíc hedvábí (šátky, šály, kravaty), porcelán (vázy, čajové soupravy), sošky (draci, Budhové), jídelní tyčinky (dřevěné, umělohmotné, porcelánové), hračky (plyšové pandy s různými funkcemi), čaje a další tradiční čínské výrobky.