Brazílie: To nejlepší z Brazílie de Luxe


Následující stránky jsou upraveným podkladem pro tvorbu papírového fotoalba ze zájezdu do Brazílie, které vždy po návratu z cest vytvářím. Protože zde nejsou stovky fotek, pohlednic, vstupenek, letáků a dalších příloh, nemá tento článek stejnou vypovídací hodnotu, jako má moje fotoalbum, které je navíc doplněno asi hodinovou videoreportáží, kterou jsem nastříhal a namixoval s průvodním slovem a Brazilskou sambou.

Cestopis je k dispozici i v textové verzi bez fotek ve formátu MS Word.

Cestopis je k dispozici také ve verzi s fotkami ve formátu pdf (po zobrazení se musí dát z menu nebo pravým tlačítkem myši Soubor-Uložit jako).

Zájezd jsme absolvovali s mou ženou Hankou s cestovní kanceláří SOLEADA. Měli jsme pobyt s polopenzí, která nám stačila na celý den. Odhad doporučeného kapesného - my jsme peníze potřebovali jen na suvenýry, které jsou relativně levné, občas na spropitné, na balenou vodu a hlavně na fakultativní výlety, to vše se v pohodě vešlo do asi 700 US dolarů (pro oba dohromady). Při nákupech jsme vlastně ani moc nesmlouvali, kupovali jsme suvenýry většinou v kamnenných obchodech s pevnými cenami. Ze suvenýrů se kupovaly nejvíce masky amazonských indiánů, jejich foukačky a bubínky, chřestidla na sambu, samozřejmě kešu ořechy, mističky z kalabaše a podobné domorodé výrobky.


Na konci každé následující kapitoly je desetiminutové video z popisovaných míst.